ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
корисникQPQHRT6rbb7Mdvi9
Офлајн

Мангалска црква Христова

0
3564
Мангалска црква Христова
Улица ЈЛ де Гузман
Поблација
Mangaldan
Pangasinan
2432
Филипини
-075 513 0472-
-
Jamем Сагурит
jamsagurit@yahoo.com
200
-
-
-
4: 00
n / a
7: 00
8: 00
Не
-
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
-
Бру Јосиф Висперас
Не
Да
Не

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.