ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
user84v6foRkrgXU7T7A
Офлајн

Црква Христова д-р Тренер Северин

0
3720
Црква Христова д-р Тренер Северин
Бл.Тудор Врадимилеску бр.87
Str.CDIonescu бр.4; bl.S14; sc.1; ap.14
Дробета Турну Северин
Романија
1500
Романија
727116151
Корлан Јон
icorlan_12@yahoo.com
30
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Евангелија Луи Христос
9: 00
10: 00
17: 00
Не
-
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
-
-
Не
Не
Не

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.