ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
userxELwMqPrE26xZuop
Офлајн

Црква Христова во Чанаи

0
3018
Црква Христова во Чанаи
14 / 1 Улица Маникам Улица
-
Ayanavaram
Мадрас
600023
Индија
00 91 44 26442604
-
-
0
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
кај Асисангар
6: 00 на Ayanavaram
-
8: 00 кај Naser Assis
Не
-
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
Не
-
Кристофер
Не
Не
Не

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.