ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
Fabio
Офлајн

Igreja de Cristo em Campinas - Sao Bernardo

0
2462
Igreja de Cristo em Campinas - Sao Bernardo
Руа Марија да Глорија Вилела, 54
Сао Бернардо
Campinas
Сао Паоло
13030-625
Бразил
(19)-3272 8436
Фабио Фереира
fabiogferreira@gmail.com
125
Роберто Рапели
Фабио Фереира
-
-
-
-
-
-
-
-
19hrs - потврда за потврда
-
11hrs até 11: 40
09hrs até 10: 50ч
Да
Ministério de Casais, Jovens e Escola da Bíblia
Не
Не
Не
Да
Да
Не
Да
Не
Не
Не
Да
Не
Фабио Фереира
-
Да
Да
Да

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 2661
    Девенпорт, ИА 52809
  • -563 484 8001-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.