ЦБ профил

Цркви Христови
  • Регистрирај се
joshua
Офлајн

Кома Рок црква Христова

0
4410
Кома Рок црква Христова
PO Box 47919-00100
-
Најроби
Најроби
00100
Кенија
+ 254732716878
Joshua
joshua@komarockcoc.org
125
Б.Веоди
Џошуа Огада
-
-
-
-
-
-
-
-
7: 00 PM
-
10: 00 AM
11: 00 AM
Не
за повеќе информации посетете ја нашата веб страница: www.komarockcoc.org
Да
Не
Не
Да
Да
Не
Да
Не
Не
Не
Не
Не
Џошуа Огада
-
Да
Да
Да

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.