ЦБ Forgot Password

Цркви Христови
  • Регистрирај се

Го заборавивте вашето корисничко име или вашата лозинка?

Ако го изгубивте корисничкото име, ве молиме внесете ја вашата E-mail адреса, потоа кликнете на копчето Испрати корисничко име и вашето корисничко име ќе биде испратено на вашата е-адреса.
Ако заборави и вашето корисничко име и вашата лозинка, прво вратете го корисничкото име, потоа лозинката. За да го вратите вашето корисничко име, ве молиме внесете ја вашата E-mail адреса, оставајќи полето за Корисник празно, потоа кликнете на копчето Испрати корисничко име и вашето корисничко име ќе биде испратено на вашата е-адреса. Од таму можете да го користите овој ист образец за да ја вратите вашата лозинка.
Ако ја изгубивте лозинката но знаете го вашето корисничко име, ве молиме внесете го вашето корисничко име и вашата e-mail адреса, притиснете го копчето Испрати лозинка и наскоро ќе добиете нова лозинка. Користете ја оваа нова лозинка за да пристапите на страницата.

Кои се цркви на Христос?

Која е карактеристичната молба на Христовата црква?

Историско потекло на Движењето за реставрација

Колку Христови цркви се таму?

Како црквите се организациски поврзани?

Како се управуваат Христовите цркви?

Што црквата Христова верува во Библијата?

Дали членовите на Христовите цркви веруваат во девственото раѓање?

Дали црквата Христова верува во предодреденост?

Зошто Христовата црква крштава само со потопување?

Дали се практикува крштевањето на новороденчињата?

Дали министрите од црквата слушаат исповед?

Дали молитвите се упатени кон светите?

Колку често јадеш вечера на Господа?

Каква музика се користи во обожавањето?

Дали Христовата црква верува во небото и пеколот?

Дали Христовата црква верува во чистилиште?

Со кои средства црквата обезбедува финансиска поддршка?

Дали Христовата црква има кредо?

Како некој станува член на Христовата црква?

добие Во контакт

  • Министерства за интернет
  • PO Box 146
    Спирман, Тексас 79081
  • -806 310 0577-
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.